ירי::
top of page

לנשום.

אלבום צילומים מרהיב.
מתנה מיוחדת
לעובדי החברה לחג.

Photojournalist Ziv Koren

על זיו קורן.

זיו קורן, צלם דוקומנטרי ועיתונות עטור פרסים ובעל מוניטין בינלאומי, המתעד נושאים הומניטריים וחדשותיים בארץ ובעולם – בכלל זה כמה מהאירועים הדרמטיים בשלושת העשורים האחרונים. קורן עובד כצלם עצמאי, מייצג בישראל את סוכנות הצילום האמריקאית Polaris Images ותמונותיו מתפרסמות בעיתונים ובשבועונים מהחשובים בעולם. צילומיו זכו בכ-40 פרסים יוקרתיים, הוצגו בכ-120 תערוכות בעשרות מדינות והם מרוכזים ב-20 ספרים שהוציא לאור עד כה. זיו קורן מוביל מסעות צילום, שופט בתחרויות צילום בינלאומיות ונחשב למרצה מבוקש בסדנאות ובאוניברסיטאות ברחבי העולם.

 


"בשיא הקורונה, כשהעולם משותק והמום, המשיכו עשרות אלפי יהודים לחלום על מדינת ישראל, וגם לממש את חלומם. בשנה של מטוסים מקורקעים וגבולות סגורים; בשנה הזו בחרו למעלה מ-20 אלף יהודים לעזוב את ארצם, את ביתם – וללכת אל המקום הזה, אל מדינת ישראל."
יצחק (בוז'י) הרצוג, נשיא המדינה, לשעבר יו"ר הסוכנות היהודית.

הספר לנשום הכולל 450 צילומים נבחרים בפורמט אלבומי, מספר את סיפורה של תקופה ולמעשה את הסיפור של כולנו. הספר כולל תמונות שהתפרסמו במגזינים המובילים בארץ ובעולם וחלקן זוכות לחשיפה ראשונה בספר - פסיפס צילומי עוצמתי וממוקד של אחת ההתרחשויות המרכזיות בעולם במאה השנים האחרונות. התוצאה היא יומן מצולם של תקופה שכמותה לא ידענו; מזכרת יוצאת דופן שתישאר עבור הדורות הבאים.

"אני מאמין שלכל אחד יש את השליחות שלו בעולם הזה. השליחות שלי היא לתעד. הסיטואציות שאני מצלם הן לא תמיד קלות לעיכול. תפקידי אינו לייפות את המציאות אלא להציבה כמראה מול עיני כולנו. 
 

הקורונה נחתה בישראל בתחילת מרץ 2020 ואני, כצלם עיתונות מזה 30 שנה, המורגל בהקפצות אל מוקדי אסון עולמיים, מצלם הפעם בסביבה הקרובה לביתי את אחת הדרמות הגדולות של מאה השנים האחרונות של מגפה חובקת עולם, שעיצבה מחדש גם את מציאות החיים בישראל. לאורך שנה שלמה תיעדתי  את ימי המגפה בארץ מכל זווית אפשרית – ברחובות הריקים, בסגרים ובהפגנות, במתחמי הבדיקות ובאתרי החיסונים, ובעיקר בחזית המגפה, היכן שהתרחשה הדרמה האנושית הגדולה מכול: מחלקות הקורונה והטיפול הנמרץ בבתי החולים. 
 

לנשום הוא אלבום המתעד תקופה. 450 צילומים שנבחרו מתוך מעל רבע מיליון תמונות שצילמתי בתקופת הקורונה. מעולם לא צילמתי אירוע שבו במשך מעל לשנה  יום רודף יום ואני מדלג בין  צוותי מד"א שמפנים חולים מבתיהם, מצלם יום זיכרון לא שגרתי בבתי הקברות הצבאיים, מבלה ערב פסח במחלקת קורונה עם ארבעה חולים סביב שולחן בחגיגת סדר סימבולית ומתעד את החזרה לחיים של חולים שניצחו את הנגיף ויוצאים על רגליהם הביתה. ברגעים המועטים שאני מצליח לקחת אוויר, נובט הרעיון לקבץ את הצילומים  לספר שיתעד את התקופה ויתן את הכבוד הראוי לגיבורים שלה". - זיו קורן

לנשום.

זהו ספרי ה-20 והוא לא דומה לשום דבר אחר שצילמתי בחיי

Front cover of Breathe photography book about Covid-19 in Israel

הטופס נשלח בהצלחה. ניצור קשר בהקדם.

הספר לנשום.

מתנה מיוחדת לעובדי החברה לחג

לפרטים נוספים והזמנה:

מתנה מיוחדת לעובדי החברה לחג

bottom of page